Sukcesy na macie

Zuzanna Banaszewska – judoczka UKJ Lemur Warszawa, laureatka konkursu „Młode Talenty – Nadzieje Olimpijskie” za rok 2023, brązowa medalistka mistrzostw świata kadetów, nie zwalnia tempa w osiąganiu kolejnych sukcesów w roku 2024. Podopieczna trenera Marka Rowickiego zdobyła kolejne medale prestiżowych zawodów Pucharu Europy Kadetów. W pierwszy weekend poświąteczny kwietnia zwyciężyła w czeskich Teplicach, w wadze +78 kg, w bardzo silnie obsadzonym turnieju, w którym wystąpiło 586 zawodników z 32 krajów, także poza europejskich (USA, Australia). W finałowej walce przeciwko reprezentantce Azerbejdżanu potrzebowała do zwycięstwa zaledwie 2:34 min.

Tydzień później stanęła na trzecim stopniu podium zawodów Pucharu Europy Juniorów w Poznaniu. W maju natomiast, po raz kolejny zwyciężyła w Pucharze Europy Kadetów w Bielsku-Białej. W finałowej walce, po dogrywce, pokonała zawodniczkę z Estonii. Był to już ósmy jej medal Pucharu Europy! Gratulujemy wysokiej formy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!