
W czwartek 18 czerwca, z inicjatywy Warszawsko-Mazowieckiej Rady Olimpijskiej, po godz. 17.00, tuż po wiadomościach i bloku reklamowym, w Radiu dla Ciebie, usłyszymy trzydziesty szósty odcinek cyklu wywiadów z olimpijczykami. Gościem Radia dla Ciebie będzie piłkarz, Lesław Ćmikiewicz (na zdjęciu). Dwukrotny olimpijczyk z Monachium 1972 r. i Montrealu 1976 r. Złoty medalista igrzysk w Monachium i srebrny z Montrealu. Uczestnik Mistrzostw Świata w RFN w 1974 r., gdzie reprezentacja Polski, prowadzona przez Kazimierza Górskiego, zdobyła trzecie miejsce – brązowy medal. W reprezentacji Polski rozegrał 57 meczów w latach 1970–1979. Największe sukcesy odniósł grając w barwach warszawskiej Legii, w której rozegrał 226 meczów i strzelił 14 bramek. Pełnił także funkcję kapitana drużyny.
Co tydzień o tej samej porze, możemy posłuchać pasjonujących rozmów z medalistami Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Dowiadujemy się o pasjach, sukcesach, porażkach, rywalizacji i przyjaźniach, a także o doświadczeniach jakie na całe życie daje sport wyczynowy. Nie brakuje ciekawostek z wydarzeń dziejących się za kulisami wielkich aren sportowych.
ZAPRASZAMY!
Każdy czwartek, po godz. 17.00, 101,00 MHz, Radio dla Ciebie.
