W najbliższy piątek, 29 maja odbędzie się trzeci „Olimpijski Dzień Sportu Dzieci i Młodzieży”. Uroczyste otwarcie nastąpi o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Pacynie (powiat Gostynin), ul. Kopcińskiego 5. W imprezie tradycyjnie już uczestniczy młodzież
Dariusz Jaszczuk Od wielu lat aktywnie wspiera rozwój sportu w Gminie Mrozy, zarówno jako samorządowiec, burmistrz Mrozów, jak i osoba prywatnie zaangażowana w działalność sportową. Regularnie uczestniczy w treningach siatkówki, dając przykład aktywnego stylu
Jacek Bierkowski Szermierz, szablista działacz sportowy. Dwukrotny olimpijczyk z Montrealu 1976r. i Moskwy 1980r. Trzykrotny medalista mistrzostw świata oraz wicemistrz Europy. Tytuł wicemistrzowski zdobył w turnieju indywidualnym w Budapeszcie w 1975r., a brązowe medale wywalczył w turniejach
Apel Olimpijski – Mrozy 2026
Idea olimpizmu oparta jest o ważne wartości: szacunek, przyjaźń, dążenie do doskonałości i czysta gra. Pięć połączonych kół umieszczonych na białej fladze i płonący znicz niosą przesłanie braterstwa, pokoju i uniwersalizmu olimpijskiego. Co cztery lata odbywa się
Olimpijskie Mrozy
14 maja Mrozy stały się centrum mazowieckiego olimpizmu. W tym niewielkim miasteczku liczącym około 4 tysięcy mieszkańców, odbyła się Gala Mazowieckiego Dnia Olimpijczyka. Uczniowie szkół podstawowych z Mrozów i okolicznych gmin, którzy wypełnili do ostatniego
Mazowiecki Dzień Olimpijczyka – Mrozy 2026
Mazowiecki Dzień Olimpijczyka w Mrozach będzie wyjątkowym spotkaniem wielu pokoleń ludzi sportu, kultury i pasji. Wydarzenie odbędzie się 14 maja 2026 roku w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach przy ul. Licealnej 7
Mazowsze Olimpijczykom
To tytuł uroczystego koncertu w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Koncert dedykowany jest polskim olimpijczykom. Oryginalna prezentacja idei olimpijskiej poprzez sztukę. Ukazanie współgrania sportu i sztuki – tańca, muzyki i śpiewu. Prezentacja sukcesów sportowców
Czwarta dwunastka
Już po raz czwarty odbyła się Gala Konkursu „Młode Talenty-Nadzieje Olimpijskie”. 25 lutego Pałacyk Szustra na Mokotowie, gościł najlepszych, spośród plejady utalentowanych juniorów wywodzących się z Warszawy i Mazowsza. Warszawsko-Mazowiecka Rada Olimpijska zainicjowała ten
